Walter Gropius Uhr Window Meshband WG 001-04M
Description
Properties
| Case Color: | Silver |
|---|---|
| Case Diameter: | 39 mm |
| Case Height: | 9 mm |
| Case Material: | Stainless Steel 316L |
| Case back: | Stainless steel, screwed |
| Clasp Color: | Silver |
| Clasp type: | Hook buckle |
| Collection: | WINDOW |
| Dial color: | Beige, White |
| Easy-Release: | Yes |
| Lug width: | 18mm |
| Movement: | Quartz, Citizen-Miyota, Caliber 2035 |
| Production: | Made in Germany |
| Strap Material: | Stainless Steel 316L |
| Strap color: | Silver |
| Strap width: | 18 mm |
| Type: | Quartz watches |
| Water resistance: | 50m / 5bar |
| Weight: | 73 g |
Reviews
0
Es sind noch keine Fragen zu diesem Artikel vorhanden.