Walter Gropius Uhr Kontur Automatik LB WGA 803-02
Description
Eigenschaften
| Case Color: | Silver |
|---|---|
| Case Diameter: | 40 mm |
| Case Height: | 12 mm |
| Case Material: | Stainless Steel 316L |
| Case back: | Exhibition, screwed |
| Clasp Color: | Silver |
| Clasp type: | Pin buckle |
| Collection: | KONTUR |
| Dial color: | Black |
| Easy-Release: | Yes |
| Lug width: | 20mm |
| Movement: | Automatic, TMI, Caliber NH72 |
| Production: | Made in Germany |
| Strap Material: | Leather |
| Strap color: | Black |
| Strap width: | 20 mm |
| Type: | Automatic watches |
| Type of Leather: | Cow Leather |
| Water resistance: | 50m / 5bar |
| Weight: | 77 g |
Reviews
0
Es sind noch keine Fragen zu diesem Artikel vorhanden.